روستای مال آقا در خوزستان

خوزستان یکی از استانهایی است که باعث می شود مناطق آن بکر و ناشناخته بماند و مردم هنوز فکر می کنند که تمام مناطق این استان هنوز از آب و هوای گرم برخوردار است.

اما برخلاف این تصور ، مناطق کوهستانی استان خوزستان ، حتی در تابستان ، آب و هوای بسیار خنک و مطلوبی دارند. امروز می خواهیم تعداد خود را با قطعه ای از بهشت ​​به نام روستای مال آقا بدانیم. اگر این داستان را ادامه می دهید ، به یکی از بیایید از پاک ترین روستاهای استان خوزستان استفاده کنیم و زیبایی های آن را ببینیم.

معرفی روستای مال آقا:

مال آقا یکی از مناطق دیدنی استان خوزستان است. اگر بگوییم منطقه مال آقا قطعه ای از بهشت ​​است که روی زمین گشوده شده است و این کشور در حدود 6 کیلومتری قلعه تل و 35 کیلومتری باغملک در استان خوزستان واقع شده است.

روستای مال آقا در میان کوههای زاگرس واقع شده است و از سطح دریا حدود 911 متر ارتفاع دارد. این منطقه با شهرت معروف قلعه تل خوزستان حدود 6 کیلومتر طول دارد و یکی از آب و هوای بسیار مطبوع استان خوزستان است. .

جاذبه گردشگری خوزستان

زیبایی های روستای مال آقا:

ویژگی اصلی روستای مال آقا بکر و ناشناخته بودن آن در بین مردم و گردشگران است. این دهکده یکی از کشورهایی است که در مناطق روستایی محدود است زیرا بیش از سایر سنین سنتی و طبیعی است و طبیعت در این روستا بسیار تمیز است و هنوز نخورده باقی مانده است و امیدوار است که در طول سالهای آینده نیز چنین باشد.

حتما بخوانید:
بررسی سرسیلندر موتور XU7 سمند ،پژو ۴۰۵ و پارس و دلایل خرابی آن !

این روستا در یک دره صاف است که در مجاورت رودخانه خروشان جریان دارد و باعث می شود مردم محلی دیگر آب آن را بنوشند. اگر آخر هفته به این منطقه سفر می کنید ، هرگز آب این رودخانه را به دلیل کمبود آن بنوشید. است. مردم محلی در آن روستا آب کمتری دریافت می کنند. این روستا سابقه ای طولانی دارد. اگر در جريان برق آب از مجاورت اين رودخانه حرکت کنيد ، اگر از حدود 45 کيلومتر به سمت تنگه زيبايي به نام تنگ حرکت کنيد ، همين است. تنگ تهی یکی از زیباترین جاذبه های این روستا است که در انتهای آن یک آبشار زیبا وجود دارد.

در چه فصلی به آقا می روید:

با توران پارس همراه باشید . ارتفاع مال آقا از سطح دریا باعث شده است که هوا همیشه خنک باشد ، حتی اگر در کتابخانه بسیار سرگرم کننده باشد. با این حال ، اگر زود ترک کنم ، یعنی در ماه آوریل و مه به مال آقا بروم.

 

از جاذبه های طبیعی این روستا می توان به آبشار زیبای شیوند ، درخت انار ، درختان چنار سر به فلک کشیده و گیاهان محلی کنار رودخانه اشاره کرد.

همچنین می توان از بناهای تاریخی این منطقه که شامل کتیبه های سنگی به جا مانده از زمان مصری ها به نام Gap Board (سنگ بزرگ) و همچنین بقایای خانه های ساخته شده در قلب کوه است ، نام برد.

چشم انداز دیگر این منطقه زیبا که به بهشت ​​خوزستان معروف است سازه ای است آبی در کنار روستا که به گویش محلی بو می دهد و از نظر علمی آن را فلوم می نامند. از این ساختار سنتی برای انتقال آب از مکانها استفاده می شود. در صورت ایجاد این ساختار برای دریافت بهار و تابستان پوشیده از گیاهان (پر سیاوش) ، مسیرهایی انتخاب می شوند و چشم انداز زیبایی وجود دارد.

حتما بخوانید:
علت خرابی شمع خودرو ؟

فاصله بین اهواز و مال آقا:

مسافت: 170 کیلومتر زمان: 2 ساعت و 22 دقیقه.

چادر زدن در اموال آقا:

می توانید روی سکوهای مرتفع کنار آب کنار رودخانه مال آقا چادر برپا کنید و طبیعت زیباتر آن با درختان سر به فلک می کشد و بار دیگر در کنار چنار و رود خروشان مال آقا که ظاهر شماست در بالا. از این محیط لذت بخش لذت ببرید.