پارتیشن بندی هارد اکسترنال بدون نیاز به نرم افزار

بر بر روی پارتیشن مورد حیث کلیک راست کرده و گزینهResize/Move partitionرا گزینش می کنیم. همچنین برای انتخاب درایو گزینه لحاظ از منوی سمت چپ برنامه استعمال کنیم. در پنجره ای که باز می شود، می توانید فضای درایو خود را ناچیز و کنید. پیش از پارتیشن بندی هارد، می‌بایست نوع درایوهای آیتم لحاظ مشخص و معلوم گردد. به طور کلی درایوهای قابل تولید در پارتیشن بندی هارد مشتمل بر سه نوع Primary، Logical و Extended می‌باشد. در عمده مواقع هر کدام از همین دو سیستم MBR یا GPT را انتخاب فرمایید مشکلی نخواهید داشت.
عمومی
به صورت پیش فرض تمام میزان فضای گفته شده در حیث گرفته شده است؛ ولی در صورتی که می خواهید یک‌سری پارتیشن تولید فرمایید باید مقدار گزینه لحاظ خود را به جهت هر کدام در لحاظ بگیرید. این پارتیشن می‌تواند شامل تمامی فضای ذخیره‌سازی روی درایو یا این که صرفا گوشه ای از آن باشد. در آغاز می بایست حداقل یک بخش جداگانه اهمیت یک سیستم فایل بسازید.
اگر شما نمی‌خواهید پارتیشن را فرمت کنید گزینه Do not format this volume را تعیین کنید و روی سوییچ Next کلیک کنید. ولی چنانچه میخواهید پارتیشن را فرمت کنید گزینه دوم را گزینش نمایید و از قسمت File System مورد NTFS را گزینش کنید. خوبتر است در فیلد volume Lable برچسب پارتیشن خود را تعریف‌و‌تمجید کنید.
توجه داشته باشید که به جای نماد سوال ( ؟ ) بایستی نام درایو قبلی خود را متن و به جای نماد تعجب ( ! ) نام که قصد دارید بر روی آن گذارده شود را تایپ کنید. برای عوض نمودن نام درایو در منوی CMD ، ابتدا یک بار CMD را بسته و آن را مجدد اجرا کنید. همچنین می توانید به جهت انتخاب اسم پارتیشن نو از امر assign letter استفاده کنید. در صورتی که از product key استعمال کردید، تیک I accept the license terms را بزنید و Next را انتخاب کنید. در گام اولیه می بایست حافظه SSD را میزان دهی اول کنید تا در ویندوز قابل شناسایی باشد به این حالت no initialized می‌گویند. و هنگامی که حافظه SSD به صورت initialized در بیاید ولی گشوده نیز شناسایی نشود به این وضعیت Unallocated می‌گویند.

نحوه پارتیشن بندی هارد دیسک در ویندوز

در همین مقاله پارتیشن بندی ویندوز 10 را باز‌نگری کرده و نحوه ساخت، ادغام و حذف پارتیشن را آموزش می دهیم. تعریف و تمجید پارتیشن یک عدد از او‌لین مراحلی است که می بایست هنگام کارگزاشتن سیستم ادله نو بر روی هارد صورت بگیرد. در ویندوز به طور معمول یک پارتیشن برای نصب سیستم برهان و محافظت از فایل‌های سیستمی و نرم افزارها گزینش میگردد که به صورت پیش فرض اساسی سخن C مشخص شده است. همچنین به این سوال با هم که چطور هاردSSD را پارتیشن بندی کنیم؟ پاسخ دادیم و در پایان بعضی نرم افزارهای مناسب به جهت پارتیشن بندی و امکانات آنان را به شما معرفی کردیم.
“Drive Letter Or Path” را معین کنید، بعد از آن تنظیم سیستم فایل پارتیشن را به عنوان NTFS را انجام دهید. به جهت تکمیل تولید یک پارتیشن تازه در ویندوز 10 بر روی “Finish” کلیک کنید. یکی از از نقاط قوت با Macrorit Partition Expert، رابط کاربری آن است. یک رابط کاربری زیاد ساده که کل امکانات برنامه را به‌صورت منظم به‌شما نشان می‌دهد.
Mbr تنهای گوشه ای هست که داده ها پارتیشن ها در آن مراقبت می شود و در صورتی که خراب شود کل هارد دیسک از میان می رود. سلام من از هارد لبتابم 292 گیگ فضای آزاد دارم که پارتیشن بندی نشده وطبق فرمان بالا پارتیشن بندی می کنم البته وقتی تیک آخری فینیش رو می‌زنم مهم پیغام ذیل روبه رو میشم خواهشا راهنمایی بفرمایید. به گفته همین سایت معتبر روش رفع مشکل یا ارور We Need to Fix Your Account در ویندوز 11 و 10 بی آلایش است. شیوه برطرف کردن اشتباه یا این که ارور Application Not Found (برنامه پیدا نشد) در ویندوز 11 و 10 فراوان ساده است. طرز از بین بردن ایراد ارور Windows Cannot Access the Specified Device Path or File در ویندوز 11 و 10 مضاعف معمولی است.
ابزار رئیس دیسک ویندوز به شما همین قابلیت را می دهد که همین کار را از نحوه یک رابط گرافیکی ساده انجام دهید. در ارتفاع فرایند، شما همچنین باید در گزینه قالب بندی تصمیم بگیرید. استفاده از سیستم فولدر FAT32 درایو را با سیستم ادله های دیگر سازگار نگه می دارد، البته در صورتی که تنها از درایو در ویندوز 7 به کار گیری می کنید، NTFS تعیین مهربانی است. قابل انعطاف افزار EASEUS Partition Master ابزاری حاذق در راستا مدیریت بر پارتیشن ها و فضای هارد دیسک می باشد.
Paragon Hard Disk Manager قابل انعطاف افزاری قوی از سری محصولات شركت Paragon Software است، کل ابزارهای ضروری که شما برای رئیس و پشتیبانی هاردتان نیاز دارید در همین نرم افزار پشرفته قرار دارد. وقتی که یک هارد دیسک جدید را پارتیشن بندی می کنید ، به رخ پیش فرض به وضعیت MBR فرمت می شود . در همین شرایط یک سکتور مضاعف کوچک از ابتدای هارد دیسک کنار گذاشته می شود و تمامی دیتاها مربوط به ساختار پارتیشن بندی ، پارتیشن سیستم برهان و … را در اختیار سیستم قرار می دهد .
موضوعی که باید مطرح کنیم، این می باشد که MBR و GPT هر دو حصر های مختص خودشان را دارند و در نهایت گنجایش درایو میباشد که عامل مهمی در تعیین شماست. احتمال دارد در آیتم درایوهای SSD اطلاعاتی دارید و می دانید که در مقایسه دارای رقبایش، گران تر می باشد و رخنه قیمتی متعددی در این میان وجود دارد. همین تفاوت ارزش مثل تفاوت گنجایش در دسترس برایconsumer SSD در هم اکنون کاهش است. ضریب اطمینان در پارتیشن‌ بندی کلیدی فرمت GPT فراتر از فرمت MBR می باشد و خطر از دست دادن داده ها در GPT کاهش است.
خیلی‌ها می‌گن که حجم این پارتیشن بایستی نصف اندازه‌ی حافظه‌ی رم باشه اما من اعتقاد و باور دارم که میان 1.5 تا دو برابر حافظه‌ی رم رو می بایست به این پارتیشن اختصاص داد؛ به خصوص اگه قراره که کارهای سنگینی رو اهمیت همین سیستم‌عامل انجام بدید. پس خساست به خرج ندین، به خصوص اگه از هارد یک ترابایتی به کارگیری می‌کنین. من در همین سیستم از 2 گیگابایت رم استفاده کردم و حجم پارتیشنم رو 4 گیگابایت قرار دادم. اما عوارض دیگه‌ای مثل دسته‌بندی درایو‌ها یا این که ساماند‌هی اون‌ها بر مبنا نوع فایل نیز می‌تونه یک عدد از مزایای پارتیشن‌بندی هارد باشه.

  • • می خواهید اطلاعات شما امنیت بیشتری داشته باشند؟ اگر به هر علتی بخشی از هاردیسک شما زخم ببیند مثلا به استدلال تروجان ها، امکان بیشتری وجود دارد که پارتیشن دیگر تندرست و دستنخورده باقی بماند.
  • یک هارد به رخ فیزیکی از یکسری دیسک مغناطیسی ساخته شده می باشد که در فواصل بسیار کم بر روی همدیگر قرارگرفته اند و یک محور مرکزی آن ها را در جای خویش اثبات نگه می دارد.
  • به طور پیش فرض تمام فضای هارد غیراختصاصی به کار گیری می‌گردد البته شما این میزان را می توانید تغییر تحول دهید.
  • با اجرای همین روش‏ها می توانید به راحتی هارد اکسترنال خود را برای ذخیره یا این که انتقال نامحدود فایل‏ها و داده ها پارتیشن بندی کنید.
  • پارتیشن بندی هارد دیسک یکی از مهمترین و اساسی ترین اقداماتی میباشد که بعد از خرید یک سیستم جدید باید انجام داد.
حتما بخوانید:
تأثیرگذارترین الگوهای رفتاری سال 2020

محبوبیت بالای هاردهای اکسترنال سبب شده هست که امروزه برندهای ایجاد کننده HDD هایی اهمیت ظرفیت های بالا ساخت کنند و کاربران می توانند داده ها و دیتاها زیادی در همین ابزارها ذخیره کنند. ارتقاء داده ها و اطلاعات در همین هاردها ممکن است دسترسی اعضا را اساسی مشکلاتی مواجه کند. پارتیشن بندی نمودن هارد اکسترنال به کاربران اذن می دهند که دیتا ها و اطلاعات خودشان را به رخ مرتب مدل بندی نمایند و دسترسی بی آلایش تری به آن‌ها داشته باشند. در ادامه مطلب به تحلیل شیوه پارتیشن بندی نمودن هارد، مزایا و معایب آن پرداخته خواهد شد. به جهت تولید یک پارتیشن جدید، بر بر روی فضای خالی هارد اکسترنال خود راست کلیک کرده و New Simple Volume را انتخاب کنید. چنانچه در درایو پارتیشن دارید و نیاز به پارتیشن دیگری دارید، روی هارد اکسترنال راست کلیک کرده و “Shrink Volume”را گزینش کنید.
در همین شرایط ، size مطلوب را تهیه نمایید ، روی دکمه Shrink کلیک کنید ، و راهبرد ها را دنبال کنید. پس از تایید سوال مبنی بر حذف تمامی داده ها موجود در آن درایو به وسیله Enter درایو آیتم حیث فرمت می شود. به جهت فعال کردن پارتیشن Primary ساخته شده، در منوی حیاتی برنامه، عدد 2 و سپس سوییچ Enter را فشار دهید.

سریع ترین شیوه پاک کردن لکه آبرنگ از روی فرش

بعد از انجام مراحل بالا درایو شما اصلی موفقیت ساخته و به لیست درایو های موجود در کامپیوتر شما اضافه می شود. توصیه می شود برای درایو های خویش نامگذاری انجام دهید تا برای دسترسی سهل وآسان تر به دیتاها خود و همینطور در شکل پیدایش هر نوع مشکل جهت ریکاوری داده ها عملیات ساده تر و هدفمند تری داشته باشید. ناجیان رایانه یاری به رخ شبانه روزی نظیر یک اورژانس کامپیوتری فراهم حل مشکلات کامپیوتری شما هستند.

چرا باید هارد رو پارتیشن‌بندی کنیم؟

اما در صورتی که فضای هارد دیسک را به دو یا این که یکسری قسمت تقسیم نمایید به دیگر اطلاعات صدمه‌ای وارد نمی شود و تاثیری بر روی داده ها بقیه ی درایو ها ندارد. هارد هر سیستم رایانه‌ای بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد چون قرار است کلیه داده ها و برنامه‌ها و حتی سیستم برهان ویندوز بر روی آن ذخیره شود. براین اساس ما هنگامی که می‌خواهیم یک لپ تاپ یا این که کامپیوتر بخریم حتماً باید به سراغ انواعی برویم که فضای حافظه آنها براساس حالت کاری ما، مناسب باشد. بحث پارتیشن‌ بندی هارد یک عدد از مهمترین موضوعاتی می باشد که به کارایی فضای هارد شما خوبتر کمک می‌کند.

۵ حالت هارد دیسک که بازیابی دیتاها غیر ممکن است

پارتیشن بندی در همین کارها امداد می کند به خصوص اگر یک نوباوه از سیستم استفاده می کند. رئیس مرکز بازیابی اطلاعات اصلی تهیۀ پیشرفته ترین امکانات بازیابی اطلاعات، ضمن تعهد به اجرای همه اصولِ مشتری‌مدار، خود را ملزم به ارائه‌ی بالاترین سطحی کیفی سرویس ها می داند. دقت به حفظ محرمانگی و حریم فردی در مرکز بازیابی داده ها به خواسته به دست آوردن رضایت مشتریان گرامی و ایجاد اطمینان از کیفیت سرویس‌های ارائه شده شکل می‌پذیرد. حالا وارد ورقه پارتیشن بندی ویندوز 11 می شوید، اگر هارد شما خام باشد و درایوی نداشته باشید، برگه ای نظیر تصویر پایین را بازدید می کنید.
این برنامه احتیاج به‌نصب ندارد و به طور کامل بر روی یک دیسک یا مکان نما قابل بوت اجرا می‌شود. در عین حال، یک رابط کاربری تمام و معمولی نیز دارااست که کار اهمیت آن را سهل وآسان کرده است. تغییر و تحول سایز پارتیشن‌ها هم بسیار بی آلایش است چرا که خود شما می‌توانید مقدار دقیق تغییرات را وارد کنید.

حتما بخوانید:
قیمت آسانسور خودرو بر یا بالابر ماشین پارکینگ + ابعاد - ویرگول

MBR و GPT چگونه کار می کنند؟

حال می بایست دید چه اروری دیتا تا بررسی نماییم ممکنه گنجایش دیتای موجود در پارتیشن به حدی باشه که زمانی شما می خواین از فضای اون اندک نمایید به اون داده اسیب وارد می شود. ایا بدون ایجاد مشکلی میتونم حجک درایو سی رو ارتقاء بدم به عنوان مثال تعدادی گیگ از دی اضافه کنم بهش؟ ویندوزم ۷ هستش . انتهای همین نوشته فیلم آموزشی قراردادیم دوباره سعیتون بکنید.کارسختی نیست.

کارت گرافیک گیمینگ چیست و چه کاربردهایی دارااست ؟

در واحد تعمیر لپ تاپ توشیبا هر یک از همین موضوعات به صورت ظریف و کارشناسانه بررسی، عیب یابی و ترمیم و تعمیر می شوند. به جهت کارگزاشتن ویندوز و درایو اختصاص داده لیست قیمت هارد اکسترنال سیگیت شده به سیستم ادله فضایی در میان ۵۰ الی ۱۰۰ گیگابایت به اندازه است. مقدار حجم درایو مربوط به ویندوز به گونه کار و حجم برنامه های آیتم به کارگیری بستگی دارد.
تنها در شرایطی که نیاز به یک پارتیشن بزرگتر از 2 ترابایت داشته باشید، نیاز دارید از GPT به کارگیری کنید، و یا این که می توانید MBR را به GPT تبدیل نمایید. البته کامپیوترهای نسل جدید که از سیستم UEFI به کارگیری می نمایند، تنها از GPT پشتیبانی می ­‌کنند. در صورتی که می خواهید از UEFI که بوت سریع‌ خیس و امن‌ تری را در اختیار شما قرار می دهد به کارگیری کنید بایستی از شیوه پارتیشن‌ بندی GPT استفاده نمایید. به جهت پارتیشن بندی هارد سپس از کارگزاشتن ویندوز 11 به اندازه می باشد پروسه ذیل را به ترتیب طی کرده و انجام دهید. آن گاه مهم زدن گزینه finish پارتیشن بندی نمودن را کل کند و یک هارد SSD را پارتیشن بندی کند. آن گاه از اتمام این فرایند و اساسی اعتنا به عدم فرمت کردن، ویندوز نمی تواند به شکل اتوماتیک درایو ( آنطور که به صورت امروزه به زبان مایکروسافت گفته می شود والیوم () )را باز کند تا از آن به کار گیری کرد.
البته مانند تمام برنامه‌ها، اکثری از امکانات این نرم‌افزار فقط در نسخه مبلغی قابل دسترسی هستند. در روش اولیه قبل از کارگزاری ویندوز روی لپ تاپ می اقتدار هارد را پارتیشن بندی کرد. ۴- مجدد Drive 0 Unallocated Space را گزینش نمایید و دکمه New را بزنید تا پارتیشن دیگری طولانی تر کنید. اما همین کار را بعد از آن از نصب ویندوز نیز می‌توانید انجام دهید.
به این برهان بایستی دائماً از اطلاعاتتان پشتیبان گیری کنید. هارد درایوهای سنتی شامل تعدادی برگه (پلاتر) فلزی چرخان بودند. بر روی هر کاغذ یک هد وجود داراست که به جلو و عقب حرکت میکند و از آهنربای نوک آن برای قرائت و نوشتن داده‌ها استفاده می‌شود. این صفحه ها باطن یک فریم منحصر به فرد قرار گرفته اند که از آن ها حفاظت می‌کند. هم اکنون فرآیند نصب ویندوز را مجددا از سر بگیرید.با این طرز این ارور در پروسه کارگزاری ویندوز نمایش داده نمی شود. مهمترین ادله پارتیشن بندی استعمال بهینه از فضای هارد و دسترسی آسانتر و پر سرعت خیس به اطلاعات طبقه بندی شده می باشد. شیوه دوم برای گرانترین هارد اکسترنال دیسک ورود به بخش Power User و تعیین کلمه مدیر دیسک است. پنجره‌ای مثل تصویر ذیل نمایش داده خواهد شد که در آن می‌توانید مقدار حجم گزینه نظر به جهت ایجاد پارتیشن نو را وارد کنید. در واقع کمی که در این قسمت تمجید می‌شود، فضایی خواهد بود که از درایو اهمیت به پارتیشن نو اختصاص پیدا می‌کند. همینطور فضای درایو نخستین پس از تقسیم‌بندی در ردیف دوم قابل بازدید است. گسترش – به مراد گسترش یک پارتیشن فرای دغدغه دیسک فیزیکی و گسترش دادن پارتیشن بر روی بیش از یک دیسک فیزیکی به کارگیری میشود.
در شکل رغبت می توانید از رابط کاربری کارگزاشتن ویندوز (کلیک بر بر روی دکمه NEW) و یا این که فرمان Diskpart در گوشه و کنار CMD به جهت پارتیشن بندی استفاده کنید. درصورتیکه درایو جدیدی را می‌خواهید پارتیشن بندی کنید یعنی پارتیشن بندی هارد خام، این مرحله را رد نمایید و سطح ۴ را ادامه دهید. چنانچه می خواهید هارد درایو موجود که حاوی فایل‌ها و سیستم ادله کارگزاری شده تان می باشد را پارتیشن بندی کنید، باید قبل از پارتیشن بندی، فضای غیر تخصیص دیتا شده‌ای ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesViagrasu tesisatçısıbuy instagram followersGeri Getirme Büyüsü