Amplify 3 ساعت طول کشید تا نشت نفت کالیفرنیا را متوقف کند


Dرول Amplify Energy Corp. بر اساس یک گزارش دولتی، بیش از سه ساعت طول کشید تا بدترین نشت نفت کالیفرنیا در سه دهه اخیر متوقف شود.

به دنبال زنگ فشار کم حوالی ساعت 2:30 بامداد در اکتبر. اداره ایمنی خطوط لوله و مواد خطرناک وزارت حمل و نقل ایالات متحده در دستور اقدام اصلاحی روز سه شنبه اعلام کرد که 2 از خط لوله San Pedro Bay، واحد فراساحلی Beta Amplify خط لوله را تا ساعت 6:01 صبح تعطیل نکرده است.

این شرکت پیام‌هایی را که به دنبال اظهار نظر بودند، برنگرداند.

بیل کارام، مدیر اجرایی Pipeline Safety Trust، گروهی که با اپراتورهای خط لوله در ارتباط است، گفت: در حالی که همه جزئیات مشخص نیست، “حقایق بیان شده برای ما بسیار نگران کننده است.” او گفت که دلایل عملیاتی می تواند باعث شود که یک خط لوله به طور ناگهانی فشار خود را از دست بدهد، اما “ما انتظار داشتیم که یک خط لوله یک خط را خیلی سریعتر از سه ساعت ببندد” و همچنین آن را سریعتر گزارش دهد.

بر اساس برآوردهای آمپلیفای، بزرگترین نشت نفت در ایالت گلدن استیت از زمان وقوع زلزله در سال 1994، یک خط لوله که بیش از 3000 بشکه در امتداد سواحل کالیفرنیا نشت کرده است. نفت به سمت جنوب سرازیر شده و باعث بسته شدن سواحل محبوب موج سواری و تالاب های سیل زده شده است.

ربکا اوره، سخنگوی گارد ساحلی آمریکا روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت: غواصان یک شکاف 13 اینچی در خط لوله پیدا کرده اند که “منبع احتمالی انتشار نفت” بوده است. حدود 4000 فوت از خط لوله “105 فوت جابجا شد.”

حتما بخوانید:
وکیل طلاق توافقی در تهران - زمان، هزینه، مراحل - آسا وکیل

مارتین ویلشر، مدیر عامل آمپلیفای، در جلسه توجیهی گفت که فیلم نشان می دهد که خط لوله “مثل یک رشته کمان کشیده شده است.” او افزود که این نوع دررفتگی “متداول نیست”.

او گفت که شرکت او نشت را تا حدود ساعت 8 صبح آن روز تایید نکرد، زمانی که یک درخشش نفتی در آب های مجاور شناسایی شد.

ویلشر گفت: صرف نظر از علت، ما هر کاری از دستمان بر بیاید انجام خواهیم داد تا اوضاع را درست کنیم.

بر اساس این گزارش، پس از بسته شدن خط لوله، بتا تا سه ساعت دیگر این حادثه را به مرکز واکنش ملی گزارش نکرد. برآوردهای اولیه نشان داد که این خط لوله حدود 700 بشکه نفت آزاد می کند که بسیار کمتر از تعداد این شرکت است.

بر اساس این سند، بتا آفشور به بررسی و ارزیابی اثربخشی طرح واکنش اضطراری خود، از جمله “پاسخ و پشتیبانی در صحنه، هماهنگی، اطلاع رسانی، و ارتباط با امدادگران اضطراری و مقامات دولتی” دستور داده شد. PHMSA مشخص نکرد که آیا زمان صرف شده برای خاموش کردن خط و اطلاع رسانی به مرکز ملی پاسخگویی بسیار کند یا کافی بوده است.

یک ایمیل و تماس با PHMSA در مورد مناسب بودن انتظار سه ساعته بلافاصله برگردانده نشد.

علت اصلی این حادثه هنوز تایید نشده است، اما طبق این دستور “گزارش های اولیه نشان می دهد که ممکن است خرابی ناشی از لنگری باشد که خط لوله را قلاب کرده و باعث پارگی جزئی شده است.” هیچ تاییدی در مورد یک کشتی که باعث نشت شده باشد وجود ندارد.

حتما بخوانید:
آموزش ارز دیجیتال صفر تا 100 بدون پیش نیاز - کانون بورس

-با کمک مایک جفرز.

داستان های بیشتر باید از TIME بخوانید


با ما تماس بگیرید در letters@time.com.


منبع: rianbow-news.ir